Technologia, która stoi za AnyDesk: jest zwyczajnie przekonywująca!

Co kryje się za AnyDesk? Dlaczego AnyDesk tak znacząco przewyższa wszystkie dotychczasowe rozwiązania do zdalnej kontroli pulpitu i udostępniania ekranu? Całkiem nowe podejście podczas projektowania i implementacji oprogramowania stanowią podstawę takiej wydajności:

Kompresja wideo specjalnie dla graficznych interfejsów obsługi

Dotychczas dostępne rozwiązania do zdalnej kontroli pulpitu i udostępniania ekranu używają przestarzałej i dlatego mało wydajnej metody kompresji obrazu (np. X11, RDP, VNC), lub też metody, która została zaprojektowana do zdjęć i filmów i nie jest odpowiednia do transmisji graficznych interfejsów obsługi z ich specyficznymi właściwościami obrazu (JPEG, H.264). Niewielki współczynnik odświeżania obrazu, niska jakość obrazu i wysokie obciążenie sieci sprawiają, że praca nie może być płynna i przyjemna.

AnyDesk stosuje wraz z DeskRT metodę specjalnie zaprojektowaną do graficznych interfejsów obsługi (kodek). Specjalne właściwości materiału zdjęciowego, jak duże jednobarwne powierzchnie, wysokie kontrasty, ostre krawędzie, czasowe i przestrzenne powtórzenia elementów graficznych lub przesuwanie treści obrazu, są efektywnie wykorzystywane przez DeskRT i odtwarzane w wysokiej jakości.

Duża integracja z systemem operacyjnym

Aby ciągle w szybkim tempie zaopatrywać DeskRT w odpowiednią ilość materiału graficznego, niezbędne jest jego szybkie i bezpośrednie wyprowadzanie z systemu operacyjnego. Jednak tradycyjne interfejsy są tutaj z reguły zbyt mało wydajne.

Dzięki rozległej wiedzy na temat wewnętrznej pracy systemu operacyjnego mogliśmy tak zaprojektować AnyDesk, że otrzymuje on dane graficzne z systemu operacyjnego zawsze w najbardziej efektywny sposób. Ale także w normalnych warunkach częstotliwość odświeżania 60 razy na sekundę i czas reakcji poniżej 16 milisekund to nic niezwykłego.

Deep OS-IntegrationArchitektura systemu ukierunkowana na wydajność

Aby uzyskać niski czas reakcji i wysoką częstotliwość odświeżania obrazu przez AnyDesk ważne jest, aby możliwie wydajnie przetwarzać odpowiednie dane graficzne. Obok odpowiednio wydajnych algorytmów przetwarzania należy w szczególności uważać, aby duże ilości danych nie były kopiowane niepotrzebnie do pamięci komputera. Te wytyczne mają bezpośredni wpływ na zaprojektowaną architekturę oprogramowania.

Tak zwany zero copy design programu AnyDesk zapewnia, że dane graficzne w możliwie małej ilości kroków obróbki, tylko bezpośrednio koniecznej, są wyprowadzane "na wyjście" lub na ekran. Aby uzyskać taki efekt przy tworzeniu AnyDesk prawie całkowicie zrezygnowaliśmy ze standardowych komponentów i bibliotek oprogramowania.

Idealna kompatybilność z nowoczesnymi procesorami

Ekrany i ich rozdzielczość są coraz większe; a przez to także ilość przetwarzanych danych graficznych. Jednakże częstotliwość taktowania w nowoczesnych procesorach już nie zwiększa się. Zamiast tego ciągle zwiększa się ilość rdzeni procesorów. Dlatego dla nowoczesnego oprogramowania kluczowa jest możliwość równoległego przetwarzania możliwie dużej części danych.

Obróbka obrazu AnyDesk od samego początku została zaprojektowana z myślą o użyciu nowoczesnych procesorów wielordzeniowych. Większość pracy jest realizowana równolegle i może być rozdzielona równomiernie na wszystkie rdzenie procesora danego komputera.

Architektura wieloprocesowa

Podobnie jak nowoczesne przeglądarki internetowe także AnyDesk stawia na architekturę wieloprocesową. Zwiększa to znacznie niezawodność, ponieważ skutki błędu są ograniczone lokalnie. W przypadku, gdy kilka sesji AnyDesk jest otwartych równolegle - obojętnie czy przyjmowanych czy wychodzących - w przypadku błędu programu zostaje zamknięta tylko jedna sesja. Nie ma to wpływu na pozostałe sesje, które trwają nadal.

Także bezpieczeństwo AnyDesk zwiększa się dzięki architekturze wieloprocesowej: umożliwia ona, że większe prawa dostępu otrzymują od systemu operacyjnego tylko te części programu, które tego wymagają.

Sieć serwerowa odporna na awarie dzięki technologii Erlang

Serwery, które umożliwiają łączenie uczestników AnyDesk stawiają na technologię Erlang, która została opracowana specjalnie do odpornych na awarie zastosowań telekomunikacyjnych.

W szczególności użytkownicy AnyDesk korzystają tutaj bezpośrednio z niezawodności i optymalizacji na niskie czasy reakcji.

W przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych produktów płatne wersje AnyDesk oferują tutaj gwarantowaną minimalną dostępność (SLA).

AnyDesk w porównaniu: Najszybsze rozwiązanie udostępniania ekranu na świecie!

W porównaniu ze wszystkimi popularnymi produktami konkurencyjnymi AnyDesk znacznie prowadzi pod względem częstotliwości odświeżania obrazu i czasu reakcji. Łatwo można to sprawdzić benchmarkami. Także jakość obrazu jest prawie zawsze lepsza.

Benchmark PDF